Kurs przygotowujący do matury
26.09.2015-20.03.2016
Studiuj medycynę!

Organizator

Biuro Organizacji Konferencji
Uniwersytet Medyczny
im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
ul. Przybyszewskiego 37a
60-356 Poznań
tel. 61 854 76 80
e-mail: konferencje@ump.edu.pl

Data i miejsce

26.09.2015-20.03.2016

Studium Języków Obcych
ul. Marcelińska 27
60-801 Poznań
mapka - dojazd

Chemia - sala 23
Biologia - sala 24

Długość kursu

  • Biologia - 120 godzin
  • Chemia - 120 godzin

Istnieje możliwość wyboru dowolnej kombinacji przedmiotów

Regulamin kursu

ikona PDF regulamin kursów maturalnych

Harmonogram

ikona Excel harmonogram zajęć grupa I
ikona Excel harmonogram zajęć grupa II

Przyszli lekarze, farmaceuci, biotechnolodzy!

Nie warto czekać do ostatniej chwili. Pomożemy Ci przygotować się do pomyślnego zdania egzaminu maturalnego z biologii i chemii. Kierując się wieloletnim doświadczeniem, unowocześniamy program kursów, dostosowujemy do aktualnych wymogów egzaminacyjnych.

Kursy adresowane szczególnie dla uczniów klas drugich L.O. oraz dla wszystkich zainteresowanych przypomnieniem i uzupełnieniem wiadomości.

Kurs składa się z krótkich wykładów, seminariów i ćwiczeń. Korzystamy z nowoczesnych testów zadań szczególnie typu otwartego, rozwijamy wyobraźnię i swobodne operowanie wiadomościami. Ćwiczenia polegają na rozwiązywaniu i komentarzu zadań, które stają się dodatkowym źródłem informacji. Testy uwzględniają wymagania wiadomości i umiejętności zgodne ze standardami I-III (wiadomości + rozumienie, korzystanie z informacji, tworzenie informacji). Staramy się przedstawić przedmiot całościowo, podkreślić związki z różnymi działami biologii oraz przedmiotami pokrewnymi.

Każdy z uczestników otrzymuje materiały, które pozwalają na podsumowanie materiału oraz komplet zadań dla sprawdzenia wiadomości. Proponujemy dodatkową literaturę oraz wybrane ćwiczenia do samodzielnego wykonania. Dla chętnych przeprowadzamy indywidualnie test końcowy. Gwarantujemy doświadczenie i wiedzę wykładowców.

Zajęcia prowadzone są w soboty i niedziele, w niewielkich grupach z nastawieniem na indywidualne podejście do każdego z uczestników.

Udział w naszych kursach umożliwia efektywną naukę i kompleksowe przygotowanie do nowej matury zgodnie z aktualnymi wymaganiami uczelni medycznych.